Olidya Organik Sızma Zeytinyağı
 
 


Lidya Vadisi’nin bereketli topraklarından elde edilen ve antik çağlardan günümüze taşınan eşsiz bir değer Olidya…

 

Lidya Vadisi’nden…

Antik çağlarda medeniyetler sadece bereketli topraklara kurulurdu. Çünkü insan nüfusu az, toprak boldu. MÖ 7. yüzyılda tarih sahnesine çıkan Lidyalılar gibi…

 

Lidyalıların en büyük hazinesi… Zeytinyağı.

Olidya Organik Zeytinyağı'nı diğer zeytinyağlarından ayıran şey nadir bulunan coğrafik bir özelliği. Denize dik yükselen dağların coğrafi yapısı ile oluşan doğal bir boğazdan esen Ege’nin eşsiz deniz havasının, Hermos Vadisi’ndeki bereketli topraklar ile buluşmasının kattığı ekstra lezzet.

 

Ender bulunan narinlik…

Sadece Hermos Vadisi'nden elde edilen kendine has meyvemsiliğe sahip Olidya Zeytinyağı'nı anlatmaya kelimeler yetmez. İlk tadımda sizi şaşırtan fakat kısa süre sonra damağınızda kalan ve kendine hayran bırakan bir tada sahip. Ve bunu size sadece damağınız söyleyebilir.

 

 

Kalite Yönetimi

 

Olidya, antik çağlardan beri zeytinyağı üretimi yapılan topraklarda, butik üretim ile elde edilen organik naturel sızma zeytinyağı markasıdır.

 

Kalitesini butik üretim yönteminden alır...

Olidya marka zeytinyağları, 2001 yılında dikilen ve özenle yetiştirilen, 450 dönüm özel arazide bulunan 11.000 zeytin ağacından toplanan zeytinlerden sıkılarak elde edilir. 

 

Doğallığını organik zeytinliklerinden alır...

2011 yılından bu yana ICEA ve ORSER Organik Tarım Sertifikası altında tarımı yapılır. Zeytinliklerimiz, çevre dostu diye tabir edilen doğaya zarar vermeyen damlama yöntemiyle ihtiyaç duyduğu kadar sulanır.

 

Güvenirliğini üretildiği tesisinden alır...

2013 yılından bu yana yüksek teknolojiye sahip 1000 m2 üretim tesisinde üretimi yapılır. Tesiste en iyi kaliteye ulaşabilmek için entegre mekanik ekstraksiyon (mechanically extracted) yöntemi ile sıkım yapılır.

 

Lezzetini sıkım yönteminden alır...

Hasat ayları Ekim ve Kasım aylarında, zeytinlerin olgunluk aşamasına göre tek tek elle toplanır. Toplanan zeytinler en fazla 4 saat içinde sıkıma alınır. Soğuk sıkım diye adlandırılan bu sıkım süreci boyunca 28°C sıcaklığı geçmeyecek şekilde üretilir. Krom tanklarda ışık, ısı ve hava ile temas etmeden saklanır.

 

Duyusal analizi yapılmış kusursuz ve premium naturel sızma zeytinyağı Olidya markası olarak beğeninize sunulur.

 

Afiyet olsun.